Iisaku rühma kodutütarde suvi oli kirev

Iisaku Kodutütarde rühma suvi oli sisutatud tihedalt, mis aga ei tähendanud et me ei saanud puhata. Vastupidi, meie suvi möödus lõbusalt õppides ja reisides.

Kohe peale koolitöö lõppemist saime osaleda esimesel sportlikul õppepäeval. Paintball’i mängimisest sai lustakas võistlus nii omavahel, kui ka meeskondade vahel. Kuulutasime 8. juuni suveürituste avapäevaks koos ereda päikese ja rõõmsa meeleoluga.

20. juunil toimus metsalaager. Esimesel päeval käisime retkel metsas, kus õppisime lõkke tüüpe ja tegime katelokis süüa. Tegime prügikotist magamisaset ning ehitasime onni.  Loomulikult tegid meie juhid enne retke vajaliku varustuse kontrolli ja osalesid kai ise aktiivselt kõikide tegevuste juures. Järgmisel päeval aga harjutasime paraadiks. Rividrillist võtsime osa kõik, sest tahtsime olla paraadil kõige tublimad. 23. juunil toimuski kauaoodatud paraad. Paraad toimus esmakordselt Kiviõlis. Paraadil osales väga palju kaitseliitlasi, nende hulgas eriorganisatsioonidest Naiskodukaitse ja Noored Kotkad. Lisaks oli paraadil väljas sõjatehnika. Kiviõli linna rahvale meeldis paraad väga ja meile ka!

13.juulil toimus pidulik koondus, kus võeti vastu viis uut liiget. Uutele liikmetele tutvustati organisatsiooni lähemalt ning toimus ühine koosviibimine, kus lasime maitsta magusal tordil.

15. - 17. juulil toimus Boruni ürgmetsas Poni laager. Lasime vibu ning orienteerusime metsas. Õhtuti grillisime vorste ja vahukomme. Ööbimine suurtes sõjabäetelkides tekitas elevust, kuna pidime kokku leppime, kes on valves. Keegi ei tahtnud valves olla, kuna kõik olid väsinud pärast aktiivset päeva. Laagri lõpuks oli taas hea meel jõuda koju ja nautida kesksuve.

25. - 26. juulil toimus Võsul Naiskodukaitse poolt korraldatud kodutütarde ja naiskodukaitsjate ühine laager. Esmalt toimusid erinevad mängud ja seejärel käisime ujumas Võsu rannas. Teisel päeval külastasime Kuradisaart ja Käsmu Meremuuseumi. Muuseumis näidati meile muistseid tööriistu ja laeva, mis oli kunagi olnud isegi kasutuses.

11. - 12.augustil toimus Pannjärvel spordilaager. Toimusid erinevad sportlikud ja seltskondlikud mängud ning kaardiõpe. Laagri teisel päeval käisime Alutaguse seikluspargis ronimas ja katsetamas oma võimeid. Tegime ise märke, peegleid ja külmkapimagneteid. Laagri lõpus saime tänukirjad aktiivse osalemise eest.

Suve lõpus, 21. – 23. augustil toimus selle suve viimane laager Avinurmes - militaarlaager. Seal olid koos nii noorkotkad ja kui ka kodutütred. Taaskord harjutasime vibu laskmise oskusi ja lisaks õppisime laskma püssidest.

Vaatamata aktiivsele laagrisuvele saime ka kodus puhata ja valmistuda peagi algavaks kooliaastaks. Tänu meie juhtidele ja aktiivsetele liikmetele on suvi möödunud vahvalt ja huvitavalt.

Anastassia Meinson, Iisaku KT rühmajuht

Aila Jürgenson, 6.klass