Koolipere andis tühjalt seisnud sisehoovile uue elu

12.mail meisterdasid õpilased koos õpetajate ja lastevanematega kooli sisehoovi euroalustest ja kaablirullidest istumisalused, lauad ja lilleriiulid. Valminud mööbel triibutati Iisaku kihelkonna värvidesse.

Iisaku Gümnaasiumi kahe korpuse vahel asub kinnine tänavaplaatidega kaetud sisehoov, kuhu viib fuajeest eraldi uks. Ilusate ilmade korral on see avatud, kuid kinnisel alal puuduvad istumisnurgad, aktiivseks tegevuseks vahendid, rohelus jms. Lapsed vajavad liikumisvõimalusi väliruumis aga  iga päev.

Nii mõlkuski peas mõte, kuidas luua ligi 500m2 suurusesse hoovi aktiivset tegevust pakkuv vahetunniala. Alustuseks kirjutas allakirjutanu eelmisel talvel Innovesse projekti „Ettevõtlusalased teadmised õuesõppehoovi rajamise kaudu“. Sealt aga äraütleva vastuse saanud, otsustasime kooliperega ise härjal sarvist haarata.

Alustuseks kuulutasime õpilaste hulgas välja ideekonkursi, kuhu oodati ideid, soove ja unistusi sellest, kuidas võiks välja näha meie kooli sisehoov ning milliseid tegevusvõimalusi võiks see pakkuda. Seejärel korraldasime tuluõhtu sisehoovi toetuseks, mille eesmärgiks oli koguda annetusi kooli sisehoovi kujundamiseks õpilasesõbralikumaks. Lisaks toimus vanapaberi kogumise aktsioon, mille tulu läks samuti sisehoovi toetuseks.

Juba eelmisel kevadel leidsime, et üks idee võiks olla õpilastega ise euroalustest mööbli ehitamine. Käesoleva õppeaasta talvel sai tehtud usinalt ettevalmistusi sisehoovi tööde ettevalmistamiseks. KA OÜ Kurtna esindus oli valmis annetama 80 euroalust, lapsevanema ja ettevõtja Margo Karp abiga saime lauamaterjali, noorsookoostöö projekti toetusel ostsime mööbli ehitamiseks vajaminevaid erinevaid tarvikuid. Kogemata sattusime pakkumisele, kus Kaitseliidu Narva malevkond pakkus ära andmiseks vanu kaablirulle. Tänavune Teeme Ära kampaania lisas idee värvida valminud mööbel Iisaku kihelkonnavärvidesse. Ka külvasime varakult petuunia ja lobeelia seemneid, et sisehoovi lillekastidesse rohelust lisada.

12.mail jõudiski lõpuks kätte päev, kus saime sisehoovi talgutega algust teha. Päev varem tegime õpilastega ettevalmistusi ning püüdsime proovida euroalustest esimese mööblitüki näidiseks valmis teha. Ettevalmistused ei alanud just väga edukalt ning oli palju segadust – alguse asi ju! – aga õigel talgupäeval sujus töö juba väga hästi. Kohale tuli üle 60 õpilase, õpetaja ja lapsevanema. Loominguliselt anti osalejatele täiesti vabad käed. Ja tõepoolest – ehitati lilleriiuleid, mõnusaid istumisaluseid, laudu ja isegi nurgadiivan. Laudade värvimisel jälgisime Iisaku kihelkonna triibumustrit, kuid mööbli võõpamisel ettekirjutust ei olnud ning seal sai lasta fantaasial vabalt voolata. Värvitoonideks jätkuvalt Iisaku kihelkonna triip.

Kuigi jäänud on veel veidi viimistleda, värvida ning lilled kastidesse istutada, võib juba praegu öelda, et sisehoovist on saanud vahetundidel populaarne koht. Tegemist on parima näitega, kuidas ühendada huvitav ja praktiline õppimine, õpilaste kaasamine ja koolikeskkonna arendamine.

Koolipere tänab annetajaid ning toetajaid: Puit-Iisaku OÜ (puitmaterjal), KA OÜ Kurtna esindus (euroalused), Narva malevkonna kaitseliitlane Roger Vinni (kaablirullid). Euroalustest mööbli ehitamise tarvikute soetamist toetas lisaks Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest Eesti Noorsootöö Keskus.

Aitäh õpetajatele, lapsevanematele ja õpilastele, kes nõu ja jõuga toeks olid. Aitüma kõigile, kes panustasid!