Tähistasime eesti kirjanduse päeva

1.-6. klass osales ülemaailmsel eesti lastekirjanduse KOOSLUGEMISE PÄEVAL – eesti keele ja kirjanduse tundides. Sel aastal lugesime Andrus Kivirähki raamatust „Sirli, Siim ja saladused” 25. peatüki.

6. klass joonistas ja kujundas eesti lastekirjanikest portreeplakatid.

9. klass kuulas Tammsaare miniatuuri “Poiss ja liblik”, 12. klass loeb Tammsaare publitsistikast “Sõjamõtteid”, 7. klassil on käsil Lutsu “Kevade”. Heast eesti kirjandusest saavad nädala vältel osa kõik õpilased.

Korraldasime küsitluse, et välja selgitada meie kooli õpilaste ja õpetajate lemmikud eesti kirjandusest. Nii õpilastele kui ka õpetajatele meeldivad enim Kiviräha, Tammsaare ja Lutsu teosed.

Esimese eesti kirjanduse päeva puhul korraldasid eesti keele ja kirjanduse õpetajad
I. Lillemäe ja S. Kivi Iisaku Gümnaasiumi õpilaste ja õpetajate seas küsitluse, millised eesti autorid ja teosed on neid mingil moel puudutanud või lausa üle aegade lemmikuks saanud. Küsitluse kokkuvõtte leiab SIIT.