Huviringid

Ringitundide kehtiva tunniplaani leiad SIIT.

HALO ringide tunniplaani leiad SIIT.

Tehnoloogias ainult tüdrukud!

Anastassia Meinson

MISSIOON

Suurendada tüdrukute huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu juba varases eas ning kasvatada seeläbi naiste osakaalu IKT valdkonnas.

EESMÄRK

Vähendada tüdrukute hirmu tehnoloogia ees ja saavutada võrdsem jaotus poiste ja tüdrukute seas tehnikaalastes huviringides.

Energiaseiklus

Anastassia Meinson

Ringi käigus viime läbi katseid, mis näitavad elektrienergia tootmist, säilitamist ja kasutamist looduslikest allikatest. Lisaks meisterdame prototüüpe ning külastame Enefit Green energiajaamu, et näha taastuvenergia lahendusi töös.

First Lego League

Ingmar Jaska

Selles robootikaringis saavad noored ehitada ja programmeerida masinaid ja seadmeid, millega osaleda FIRST LEGO League võistlustel.

FIRST LEGO League Explore on 6-9-aastastele mõeldud programm, milles meeskonnad saavad avastada teaduse ja tehnoloogia põnevaid teemasid.

FIRST LEGO League Challenge on 9-16-aastastele suunatud programm, mille eesmärk on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike robootikateadmiste ja -oskuste andmine.

Algklasside spordiring

Ahto Murdsalu

Spordiring on mõeldud 1.-4. klassi õpilastele. Spordiring koosneb paljudest erinevatest spordialadest ja liikumismängudest, vastavalt, mis noortele rohkem meeldib, millisel spordialal on võistlus tulemas, või mida tuleks veidi rohkem harjutada lisaks liikumisõpetuse tundidele.

Multisport

Ahto Murdsalu

Multisport koosneb kolmest erinevast spordialast: jõutreening, sulgpall ja discgolf. Jõutreening on üldkehaline treening oma keharaskusega ja lisaraskustega jõusaalis. Sulgpalli ja discgolfi harrastame vastavalt ilmale: sügisel ja kevadel kui ilm lubab siis õues discgolfi tund algajatele ja muul ajal saalis sulgpall kõigile soovijatele.

Laskmine

Kalvi Kivimäe

Laskeringi tegevuse eesmärgiks on äratada õpilastes huvi laskmise vastu ja sisustada õpilaste vaba aega. Ringi tegevuse eesmärgiks on valmistada ette kooli võistkond osavõtuks vabariiklikust Koolispordi Liidu võistlusest õhkrelvadest laskmises. Ringi tegevuse eesmärgiks on tutvumine laskespordiga, mis arendab distsipliini, enesevalitsemist, püsivust, korrastab mõtteid, õpetab stressist üle olema ja täpsust ning ümberkäimist relvadega. Õpilastel on võimalus õppida laskma erinevatest sportrelvadest (õhupüss, õhupüstol, v/k sportpüstol, v/k sportpüss. Laskmisega tegelemine on tähtis riigikaitse seisukohalt, sest noormeestel tuleb läbida ajateenistus. Laskeringis õpitud teadmised ja oskused tulevad kasuks hobide valikul tulevas elus nagu laskesport ja jahindus.

Paljud elukutsed on seotud laskeoskustega – kaitseväeteenistus, politsei- ja piirivalve, vanglateenistus ja turvateenistus.

Näitering

Marika Valter, Ilme Lillemäe

Arendame laste eneseväljendusoskust ja esinemisjulgust rollimängude, imiteerimise ja draamamängude abil. Valmistame ette näidendeid, luulekavasid jm etteasteid ning esineme kooli sündmustel. Käime teatrites ja osaleme õpitubades.

Solistide ja ansambli ring

Tanja Elken

Solistide ja ansambli ring on muusikaring, mis pakub osalejatele võimalust arendada oma vokaalseid oskusi nii sooloesinemistel kui ka ansamblis lauldes.

Eesmärk: Anda igale muusikule võimalus arendada oma individuaalseid oskusi ning saada kogemusi laval esinedes.

Fookus: Hääletreening, esitustehnika ja enesekindlus laval. Samuti pööratakse tähelepanu repertuaari valikule, mis arvestab solisti hääleomadusi või mänguosavust.

Lauljad saavad esineda erinevatel üritustel ja kontsertidel, andes neile väärtuslikke kogemusi.

Ringis osalemine annab esinemiskogemuse, julguse, eneseteostuse, eneseületamise võimaluse, teistega arvestamise oskuse, rühmas töötamise kogemuse, kohusetunde ja loomisrõõmu. Õpilane kogub positiivseid emotsioone ja vaba aeg on nutikalt ning aktiivselt sisustatud.

“Sport koolis”

Alutaguse vald on liitunud Eesti Olümpiakomitee algatatud projektiga “Sport koolis”.
Projekt on ellu kutsutud selleks, et suurendada laste kehalist aktiivsust ning toetada mitmekülgsete liikumisoskuste kujunemist/omandamist erinevate spordialade kaudu. Projekti tegevustega luuakse eeldused selleks, et kõikides lastes kujundada sisemine vajadus ja harjumus sportida ja liikuda.

1.-ja 2. klassi õpilastele lisandub 2 sporditundi nädalas lisaks tunniplaanis olevatele. Projekti kestuseks on terve õppeperiood septembrist maini. Meie vallas on sellel õppeaastal tutvustatavateks spordialadeks korvpall, jalgpall ja suusatamine. Nii 1. kui 2. klass tutvuvad õppeaasta jooksul kõigi kolme spordialaga.