KONTAKT: igopilasesindus@alutaguse.edu.ee

Milena Šaporenko
Andri Männe
Sandra Lehtla

Õpilasesindus on õpilaste õigus kooskõlas seadusega iseseisvalt otsustada ja korraldada õpilaselu küsimusi, lähtudes õpilaste huvidest, õigustest ja kohustustest.

Õpilasesinduse teostamiseks on õpilaskonnal õigus valida õpilasesindus, kes esindab õpilaskonda koolisisestes suhetes ning suhetes rahvuslike ja rahvusvaheliste organisatsioonide, asutuste ja isikutega. Õpilasesinduse ülesanded ja valimise korra sätestab õpilasesinduse põhimäärus, mille kiidab heaks kooli hoolekogu (nõukogu) ning kinnitab direktor.

ÕPILASESINDUSE KÄSIRAAMAT

Käsiraamat annab olulisi teadmisi ÕE rollist, struktuurist, dokumentatsioonist, visioonist, missioonist ning ülesannetest.

Käsiraamat on koostatud projekti “Noor aktiivne kodanik – õpilasesindusest kohaliku omavalitsuseni“ raames. Projekti rahastati Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed kaudu projektikonkursi „Kodanikuteadlikkuse ja sallivuse teemalised üritused ning materjalid“ raames.